Kontakt

  

Mediatour

cestovní agentura

 
Tyršova 175 ( obchodní pasáž)
256 01 Benešov

 
Tel.: 317 729 128
        317 725 990
Fax: 317 725 990

IČ: 616 67 064
Bankovní spojení: ČSOB Benešov
Číslo účtu : 108925021/0300

 
 
Otevírací doba:

Pondělí 
8:30 - 12:00
12:30 - 16:00
Úterý
8:30 - 12:00
12:30 - 16:00
Středa
8:30 - 12:00
12:30 - 16:00
Čtvrtek
8:30 - 12:00
12:30 - 16:00
Pátek
8:30 - 12:00
12:30 - 15:00
 

Z NAŠÍ HISTORIE

    Naše cestovní agentura byla založena již v roce 1995, nejprve jako pobočka cestovní kanceláře MED tour, která v té době byla největším touroperátorem  na Francii. Kancelář nejprve sídlila v budově České pojišťovny a po organizačních změnách v ČP přesídlila do Komerční banky, kde nalezla vhodné reprezentativní prostory. V roce 2008 se z důvodu organizačních změn v Komerční bance kancelář musela přestěhovat do nepříliš vhodného 2. patra. V roce 2010 z  důvodu dalších organizačních změn v Komerční bance a také nepříliš vhodnými umístěním kanceláře se cestovní agentura přestěhovala do obchodu v pasáži, spojující ulice Tyršovu a Vnoučkovu. Věříme, že lepší dostupnost kanceláře naši klienti uvítají.
 
     Od počátku své činnosti je hlavní činností agentury prodej zájezdů a dalších služeb v cestovním ruchu. Již od poloviny devadesátých let, kdy zájezdy k moři směřovali především do  italského Bibione, jsme našim klientům pomáhali objevovat také mnohem vzdálenější a exotičtější místa na naší planetě, ale také třeba poválečné Chorvatsko. V té době se cestovní ruch rychle rozvíjel, Václav Fischer nás učil létat na dovolenou letadlem a my jsme zaplňovali místa na mapě světa, kam jsme posílali naše spokojené klienty. Koncem devadesátých let ale bublina splaskla a došlo ke řetězovému krachu velkých cestovních kanceláří, který odstartoval pád Travely. Jelikož ještě v té době neexistovalo pojištění cestovních kanceláří proti úpadku a mnoho lidí v té době o svou dovolenou přišlo, s naší agenturou na dovolenou odcestovali všichni zákazníci. Po tomto neklidném období byl přijat dlouho očekávaný zákon, který nařizuje poskytovatelům zájezdů ( touroperátorům) povinné pojištění proti úpadku u některé z komerčních pojišťoven. Tímto zákonem se také účastníci v cestovním ruchu rozdělili na poskytovatele zájezdů ( cestovní kanceláře) a na prodejce zájezdů ( cestovní agentury). Tímto se Mediatour stal cestovní agenturou a nadále působí jako autorizovaný prodejce produktů cestovních kanceláří. V novém miléniu se cestovní ruch stále rozvíjí a se stoupající životní úrovní si stále více lidí nedokáže představit svou dovolenou jinde než u moře a nároky klientů na ubytování, stravování a formu dopravy se zvyšují. Výrazně se také mění povědomí a rozhled lidí a to nejenom u mladší generace, která již nepamatuje dovolenou u Baltu nebo cestu vlakem k Černému moři. Destinace na severu Afriky nebo v Asii, které jsme v devadesátých letech hodnotili jako exotické se stávají zcela běžnými prázdninovými cíly, nabízenými cestovními kancelářemi za někdy neuvěřitelně nízké ceny, naopak některé snadněji dostupná místa v Evropě jako jsou například Toskánsko či francouzská Provence cestovatelští labužníci začínají objevovat.
 
     Jako agentura prodávající produkty cestovního ruchu jsme prošli tímto dlouhým vývojem a můžeme se svými zkušenostmi, poznatky ze studijních cest, ale i zpětnými referencemi od našich zákazníků stále dost nabídnout vám, našim klientům. Nejedná se pouze o prodej komplexních zájezdů, kdy se zákazník již o nic nemusí starat, ale můžeme pomoci s výběrem ubytování, dopravy a zajištěním potřebných informací s vaší individuálně naplánovanou cestou, neboť mnohdy přes cestovní kancelář se dá zajistit výhodněji ubytování a jiné služby, než za pultové ceny ubytovacích zařízení. I přes to, že existuje pojištění cestovních kanceláří, snažíme se spolupracovat a prodávat produkty osvědčených cestovních kanceláří, tak aby se naši klienti vrátili z dovolené spokojeni. Naší strategií není forma prodeje čehokoliv za každou cenu jako to bylo například v případě zkrachovalého Tomitouru, jehož zájezdy jsme neprodávali, ač je někteří naši klienti díky neobvykle nízkým cenám požadovali a odešli si zájezd koupit k jiným cestovním agenturám.
     Aby naši zákazníci nemuseli trávit čas výběrem dovolené na internetu, nově jsme spustili naše webové stránky s online prodejem zájezdů, kde jsou pouze zájezdy cestovních kanceláří, jejichž produkty nabízíme. Novým trendem jazykově vybavených klientů je výběr dovolené některé z německých cestovních kanceláří s odlety z německých či rakouských letišť. Kdo je ochoten podstoupit delší cestu na letiště a s tím spojený delší čas strávený na cestě, může především u dražších zájezdů výrazně uspořit. Těmto klientům na našich webových stránkách nabízíme možnost vyhledání a zajištění realizace takového zájezdu.
 
     Tolik několik vět o nás a vývoji cestovního ruchu a budeme se těšit  na Vaši návštěvu naší cestovní agentury.
 
 
                                                       Kolektiv pracovníků cestovní agentury Mediatour  
 

 

MEDIATOUR + 

Pět hlavních důvodů, proč nám dát důvěru

Garance nejnižší ceny –  cena zájezdu u nás zakoupeného je stejná, jako u pořádající cestovní kanceláře a v žádném případě nedocházi k její navýšení

Slevy platí i u nás –  veškeré věrnostní i ostatní slevy od Vaší oblíbené cestovní kanceláře platí i u nás

Široká nabídka –  nabízíme zájezdy několika desítek českých, pojištěných a zavedených cestovních kanceláří se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

Úspora času –  ve vyhledávači na našich webových stránkách jsou obsaženy tisíce zájezdů od cestovních kanceláří, jejich produkty prodáváme a můžete si pohodlně porovnat aktuální nabídky více cestovních kanceláří na jednom místě

Kompletní servis – prodejem zájedu naše služby nekončí, neboť jsme Vám k dispozici od podpisu smlouvy až do doby Vašeho návratu z dovolené

 

Naše nabídka

*** pobytové a poznávací zájezdy v zahraničí

*** dovolená v Čechách a na Moravě

*** lázně a relaxační pobyty

*** eurovíkendy

*** prodej letenek

*** prodej autobusových jízdenek od Student Agency

*** prodej trajektových lístků

*** prodej cestovního pojištění